U15 dívky

Starší žákyně v reprezentačním dresu výběru U16, získávaly další hokejové dovednosti v holandském AMHC Apeldoorn.

Dne 30.11. 2022 ve 22:00 jsme my – Terka, Dorka, Kája odjely na herní a tréninkový kemp s výběrem #cechteam U16 do Holandského Apeldoornu. Doma bohužel musela pro zdravotní indispozici zůstat i další nominovaná a to Bára.

V pondělí ráno hned po příjezdu na místo našeho pobytu AMHC Apeldoorn, na nás na úplně novém krásném hřišti čekal první trénink. 

Zřejmě dle aktivity jednotlivých hráček na tomto tréninku udělali trenéři konečnou nominaci na večerní utkání proti místnímu regionálním výběru dívek Severovýchod KNHB. V celém duelu jsme, ale tahaly za „kratší konec“. Asi se není čemu divit, bohužel konkurence na naše poměry byla hodně vysoká a navíc jsme si s sebou nesly únavu z náročného nočního cestování autobusem. Nic jsme však soupeřkám zadarmo nedaly.

V úterý nás jako první čekal trénink se sportways trenéry z Holandska. Večer pak dvě utkání opět proti kvalitním dívčím týmům tentokrát z klubu AMHC Apeldoorn. Náš cíl byl skromný, dát gól a to se taky povedlo! Jejich styl hry byl pro nás obdivuhodný a i přes prohru nám to přineslo hodně zkušeností, které doufejme zúročíme v naší další hokejové kariéře. 

Ve středu ráno jsme si zabalily všechny své osobní věci a šly na poslední trénink. Vedli ho naši oblíbení trenéři ze SportWays. Díky těmto momentům jsme získaly nejen nové hokejové dovednosti, ale také jsme si procvičily angličtinu. 

Po obědě už nás čekal nástup do autobusu a společně s chlapci dlouhá cesta zpět do České republiky.

V Holandsku jsme si to všechny velmi užily. Jsme rády, že se nám na tuto reprezentační akci podařilo nominovat, že jsme mohly vidět a zažít jaký je ten velký hokej v Holandsku. Už jenom to jaké mají všechny holandské hokejové kluby zázemí. Na kolika krásných hřištích se tam z hokeje místní hráčky mohou radovat bylo pro nás obdivuhodné. Celá tato super akce bude pro nás určitě do budoucna velkým přínosem. Už se těšíme na další podobnou a doufáme, že se nám i tam povede do konečné nominace dostat.

Děkujeme Všem, kteří se o nás v Holandsku hokejově starali, ale i všem tady doma díky nimž jsme něco takového mohly zažít – Všem našim trenérům, spoluhráčkám, ale i rodičům kteří nám tento krásný sport umožňují hrát. Bez těchto všech lidí okolo bychom se nikdy takové akce nemohly účastnit. Díky!

Autor: Pražáková Tereza, Lojanová Karolína, Kožešníková Dorota

Starší žákyně v reprezentačním dresu výběru U16, získávaly další hokejové dovednosti v holandském AMHC Apeldoorn.