U15 dívky

Starší žákyně Vicemistryně i pro sezónu 2022/2023. Vítej stříbrný hattricku…

HC Slavia Hradec Králové – HC 1972 Rakovník 2:0

Poslední kolo soutěže starších žákyň se odehrálo na domácí modré aréně v Hradci králové. Našimi soupeřkami byly hráčky HC Rakovník. Tajenka soutěžní tabulky byla již týden vyřešena a bylo jasné, že náš tým získá s přehledem druhé místo právě před Rakovníkem. Tato skutečnost dovolila oběma soupeřům nastoupit do duelu s klidem a s chutí si konec sezóny náležitě hokejově užít. Celé utkání jsme se snažili pravidelně prostřídávat všechny hráčky a ty měly za úkol kombinační hrou bavit početné publikum. Od prvních minut byla sice znát naše herní převaha, ale skóre se díky zahozeným šancím moc neměnilo. Ke konci druhé čtvrtiny jsme proměnili dva trestné rohy a vzali si vedení 2:0.  Ani soupeř nesložil zbraně, a tak musela svoji kvalitu při několika protiútocích prokázat i naše obrana v čele s gólmankou, která nám svými zákroky dodávala klid. Do konce duelu se již skóre neměnilo a my brali poslední soutěžní vítězství sezóny 2:0.

Ihned po utkání došlo před poměrně slušně zaplněnou tribunou k slavnostnímu ceremoniálu – vyhlášení soutěže starších žákyň. Dekorování obou medailistů a přebírání cen v podobě diplomu a poháru. Do Rakovníka tak putoval bronz a hradecké hráčky si převzaly medaile stříbrné. Následně se oba týmy přesunuly do naší klubovny, kde pro ně rodiče našich hráček připravili malý slavnostní raut, za což jim moc děkujeme. Věříme, že si i díky tomuto konci hráčky obou týmů tento vrchol sezóny užily.

Co říci závěrem. Již třetí rok držíme neotřesitelně titul Vicemistr ČR v kategorii U15. Zatímco první medaile byla jako zázrak, protože všechny hráčky byly ve věku U12 a plán seznámit se se soutěží se změnil ve stříbrné štěstí, druhá stříbrná znamenala potvrzení kvality týmu. I když se říká, že obhajoba je složitější, tak byla vlastně pohodová. Do třetí sezóny jsme nastupovali jako spolufavorit s naší pražskou jmenovkyní a to jsme také potvrdili průběžným vedením tabulky po podzimní části. Během zimy přišel náš vrchol a my jsme se stali Mistry ČR halovém hokeji. Úzký kádr a náročnost soutěže se zákonitě podepsal na našich jarních výkonech. Od samého začátku jara nás pronásledovala zranění a únava. Přišli jsme o jednu zkušenou hráčku a tím i o 10 podzimních gólů. Poměrně úspěšně se jí snažily nahradit mladší hráčky, ale bez gólového efektu. To vše znamenalo, že letošní zlatý double se nepovedl. V tabulce jsme měli velký bodový polštář a v pohodě s náskokem 11 bodů již potřetí dokráčeli k stříbrné  medaili. 

Takže gratulace a vítej stříbrný hattricku. Po prázdninách dojde u soupeřek k velkým přesunům hráček narozených v roce 2007 do kategorie dorostu, což se našeho týmu až na jednu výjimku nedotkne a nám bude na následné dva roky snad patřit pozice největšího favorita. Většina týmu je zahrnuta v reprezentačních výběrech U14 a U16. Několik hráček si plní i svoji úlohu v týmu žen a jejich řady se budou díky hernímu růstu dalších hráček postupně rozšiřovat. 

V tento okamžik je také nutno poděkovat hráčkám, které byly v této sezóně u nás na hostování z pražských Kbel. Doufáme, že spolupráce bude pokračovat. Závěrem děkujeme i všem, kdo nám letos pomáhali nebo fandili.  Tým už čeká pouze účast na našem tradičním mezinárodním turnaji, který se odehraje v termínu 16.-18.6. na modrém hřišti ve Farářství. 

Díky všem hráčkám a trenérům za super sezónu! Jirka, Martina, Tomáš, Kamil

Autor: Jiří Kožešník

Starší žákyně Vicemistryně i pro sezónu 2022/2023. Vítej stříbrný hattricku…