U15 dívky

Starším žákyním vstup do halové soutěže s SK Slavia nevyšel. V druhém duelu si lehce poradily s HC Bohemians

Začátek halové soutěže (sobota 26.11.2022) nám přisoudil na palubovce haly v Praze na Zeleném pruhu naší pražskou jmenovkyni tým SK Slavia Praha, jenž vedle našeho týmu a děvčat z HC Rakovník „A“ patří ke skupině favoritů celé soutěže.

HC Slavia HK – SK Slavia Praha 2:3

První kolo a hned derby! Našim záměrem bylo pokračovat v kvalitních výkonech z přípravy. To se nám v zahajovací čtvrtině dařilo a odpovídal tomu i stav po první destiminutovce 2:0. Během zbytku utkání se, ale na naše hokejky začala postupně vkrádat nervozita. Soupeř podával až neuvěřitelně bojovný výkon. Udeřilo na druhé straně, postupně se mu podařilo otočil na konečných 2:3. Škoda, stačilo každou čtvrtinu využít alespoň jednu šanci a že jich bylo, výsledek mohl být opačný. Nezbývá než pražské Slavii pogratulovat za její výkon a uznat, že si výhru svojí bojovností zasloužila. Kolik sil to pražanky opravdu stálo, bylo vidět v jejich následném utkání s Rakovníkem, ve kterém zcela jednoznačně podlehly 3:6.

HC Slavia HK – HC Bohemians 10:1

Naše druhé sobotní utkání a i druhý pražský tým, tentokrát HC Bohemians Praha. Duel byl od samého začátku pod naší kontrolou a tak jsme mohli pravidelně střídat dvě pětky a postupně navyšovat skóre až na konečných 10:1.

Všem hráčkám děkujeme za přístup. Také chceme poděkovat i několika hradeckým fanouškům, kteří nás během utkání podporovali. Příští sobotu nás čeká tým HC Rakovník a HC Hostivař. V těchto duelech se ukáže, jak na tom letos v hale herně opravdu jsme.

Autor: Jiří Kožešník