SUDA CUP 2021

O víkendu 6.-7.11.2021 se po roční odmlce opět na naší palubovce mohl konat náš již tradiční mezinárodní halový turnaj SUDA CUP. Podařilo se nám přenést přes všechny překážky ať již v podobě COVIDU, nebo nutného přesouvání termínu a následnou kolizi s dalším turnajem v ČR. Některé kluby měnily své přihlášky a do poslední chvíle nebylo jasné, zda se turnaj vůbec uskuteční.

V důsledku předchozího, jsme byli nuceni sice sloučit kategorie U12 a U14 a kategorii U10 upořádat v nedělním termínu, ale na atraktivitu našeho SUDA CUPU to vliv nemělo.

Do hlavní kategorie U12/14 se přihlásilo osm týmů. Naše tři týmy – chlapci „07“ a „09“ a děvčata, dva týmy Jičína, Sokol Kbely, rakouský klub AHTC Wiena a polský KS Laskarze Cieszyn. Do kategorie U10 pak naše tři týmy „11“, „12“, „13“ a dva týmy Jičína.

V sobotu v 8 hodin ráno odstartovala starší kategorie celodenním maratónem utkání. Vyhlášení výsledků a ukončení turnaje této kategorie bylo v plánu až kolem 20,00 hodiny. Bylo tak jasné, že nás všechny čeká dlouhý hokejový den. Díky úsilí trenérů, hráčů, rozhodčích a rodičů, náročná sobota a následně i neděle, fungovaly bez jediné chybičky.

Všechny naše týmy obstály se ctí a to i s ohledem na skutečnost, že se tuto sezónu s halovým hokejem teprve seznamují. Na palubovce se objevili všichni v ostrém souboji po jedné tréninkové jednotce v hale. Po celý turnaj týmy dokázaly hrát ve vysokém nasazení. I když se postupně seznamovaly s taktickými prvky halového hokeje, měly snahu je realizovat a to jak v obranné tak i v útočné fázi.

Již od startu turnaje nebylo pochyb, kdo se stane letošním vítězem kategorie U12/14. „Zrcadlo“ nám nastavil chlapecký tým U14 AHTC Wien, který se na turnaji prezentoval opravdu excelentními výkony a naši hráči a hráčky tak měli možnost sledovat, co je v této kategorii herně možné a inspirovat se do další práce.

Byla to vynikající prověrka před startem našich halových soutěží a uvidíme, zda se týmy na na předvedené výkony dokáží navázat.

Neděle odstartovala přátelským utkáním našeho mixu U12/14 s chlapci z Vídně. Sice jsme si opakovaně nedokázali poradit s jejich přesně organizovanou hrou a prohráli. Nicméně se nám naopak povedlo uspět v závěrečných nájezdech, které jsme i díky vynikajícímu výkonu našeho brankáře, vyhráli rozdílem 2:1.

Nedělní odpoledne pak již patřilo našim týmům z kategorie U10, které si svůj první halový turnaj také užily a společně s dvěma týmy z Jičína hokejově potěšily své fanoušky.

Turnaj hodnotíme více jak pozitivně. Poděkování patří všem účastníkům turnaje ať již z Čech, Polska nebo Rakouska. Zvláštní poděkování pak patří všem co se na organizaci podíleli a připravili po všech stránkách nádherné hokejové setkání. 

HC Slavia HK „07“ 2.místo

autor: Barbora Čecháková

V sobotu turnaj pro tým začal taktickou poradou, kde jsme si představili základní halový systém.

V prvním utkání jsme vyzvali tým PH Sokol Kbely a vyzkoušeli si taktiku v praxi. Byla jsem mile překvapena, jak se klukům dařilo plnit pokyny a držet se systému

Druhé utkání bylo pro kluky výzva, protože polský tým KS Laskarze Cieszyn byl halově zkušenější. Měl několik variant postavení, které nám dělaly problém a i proto jsme za remízu 3:3 byli rádi.

Poslední zápas ve skupině jsme hráli proti PH Jičín B, asi nejslabší tým ve skupině. I když výsledkově to vypadalo jako nejzdařilejší utkání, tak z taktického hlediska tomu tak nebylo. Se slabším týmem bylo náročnější držet obranný systém. Za to jsme měli rychlé přechody do útoku a vytvořili jsme si divácky hezké šance.

Semifinálový souboj proti hradeckým holkám byl do té doby asi největší výzvou. Oproti ostatním týmům měly naše děvčata přímočařejší přechody do útoku a hned ze začátku nás tím poměrně zaskočily. I když jsme utkání dotáhli do vítězného konce a tím postoupili do finále, tak sem z našeho výkonu byla zklamaná. Do té doby zvládnutý systém jsme nedodržovali a přizpůsobili se dívčímu hokeji ,,nahoru dolů”.

Ve finále jsme se utkali s chlapci AHTC Wiena, kteří jsou v halovém hokeji o dvě třídy lepší. Hned od začátku jsme obranu zatáhli a vyčkávali na soupeře. I když jsme se dlouho drželi, tak soupeř trestal každou naši chybu. I přes vysokou prohru to bylo jedeno z našich nejlepších utkání. Kluci dodržovali taktické pokyny a nevypustili žádný souboj.

Za sebe jsem s celkovým výkonem kluků spokojená a věřím, že je turnaj posunul zase o kousek dál a budou připraveni na halovou sezónu.

HC Slavia HK „Girls“ 3.místo

Autor: Petra Tomsová

HC Slavia HK „09“ – HC Slavia HK „Girls“        0:3

Již první utkání na turnaji nám ukázalo, že náš cíl – nebýt poslední, byl velmi skromný. Děvčata se velmi rychle dostala do zápasového tempa a pohlednými akcemi přehrávala tým mladších žáků HC Slavia HK.

HC Slavia HK „Girls“ – PH Jičín „A“                 3:1

Před tímto utkáním jsme si společně ujasnili systém zónové obrany a přechodu do útoku. Holky si na stanovenou taktiku postupem zvykaly a dařilo se jim přehrávat soupeře a tak jsme si došli pro další 3 body ve skupině.

HC Slavia HK „Girls“ – AHTC Wien                 1:8

Poslední zápas ve skupině s konečným vítězem turnaje AHTC Wien byl jednoznačně nejtěžší, ale zároveň nejhezčí. Výsledek úplně neodpovídá předvedenému výkonu. Troufnu si říct, že řada diváků měla při pohledu na to, jak děvčata bojovala a hrála se ctí, proti herně naprosto vyspělým Rakušanům, husí kůži a my trenéři jsme se se na lavičce dmuli pýchou.

HC Slavia HK „Girls“ – HC Slavia HK „07“         2:3

Druhé místo v základní skupině nám zajistilo semifinále proti dalšímu našemu týmu kluků, tentokrát starší žáci. I v tomto utkání se děvčata nevzdávala a rvala se o každý míček, bohužel to na vítězství nestačilo a tak jsme se začali připravovat na utkání o 3. místo.

PH Sokol Kbely – HC Slavia HK „Girls“              6:8

Od začátku jsme měli zápas ve svých rukách a celkem hladce jsme si došli pro výhru. Ke konci jsme už bohužel ztráceli koncentraci a lacinými chybami jsme pustili soupeře k tomu, aby postupně snižoval náš gólový náskok. Zápas jsme dovedli do vítězného konce a máme z turnaje bronz!!!

Závěrem bych chtěla, za trenéry, všem holkám poděkovat za přístup, bojovnost a za odhodlání po celý turnaj. Holky, byl to parádní den! Do nadcházející sezóny přejeme hodně úspěchů, žádná zranění

HC Slavia HK „09“ 4 . místo

autor: Pavel Bažant

V základní skupině si kluci „09“ změřili síly s našimi děvčaty U15, dále s rakouským AHTC Wien a týmem z Jičína.  Všechna utkání se odehrála na vysoké úrovni. Štěstí v několika momentech stálo proti nám a základní skupina tak přinesla čtvrté místo a postup do semifinále B, proti týmu polského KS Laskarze Cieszyn.

Po upozornění na stále se opakující nedostatky objevující se v naší hře, se hráčům povedlo s tímto faktem pracovat a chyb se vyvarovat. Díky nasazení a podřízení se systému, se nám semifinálové utkání podařilo vyhrát a nastoupit tak do bojů o páté turnajové místo.

Čekalo nás Jičínské „A“ se kterým jsme si nesli ze základní skupiny prohru. Z chyb jsme se poučili a ve druhém vzájemném utkání toho dne, jsme Jičín porazili. Tým tak obsadili 5. místo na tomto ročníku SUDA CUPu.

Pochvala patří všem hráčům za kolektivní přístup ke hře. Zvláště bych pak chtěl vyzvednout výkon našeho brankáře. Jako příprava na halovou sezónu byl turnaj tou nejlepší zkouškou. Děkuji za předvedené výkony a snad se i halová sezóna U12 ponese ve vítězném duchu.

U10

autor: Petr Vojtěšek

V neděli 7.11. jsme v rámci našeho Suda Cupu absolvovali první halový turnaji.

Hráči přišli z umělého povrchu do haly. Od začátku turnaje bylo vidět, že nejsme v hale rozehráni a balónek nám dělal velké problémy. Za krátkou dobu se, ale do toho naši svěřenci pomalu dostávali a výkony zlepšovali. Při hře v hale máme dle očekávání spoustu rezerv a musíme se tomu intenzivně věnovat na trénincích

Když přihlédneme ke skutečnosti, že velká část hráčů podobný turnaj v hale absolvovala poprvé, tak byla radost sledovat i řadu povedených akcí. Při turnaji bojovali proti sobě 3 týmy z HK pod vedením Vojty, Vaška a Kuby a 2 týmy z Jičína. Kdo nakonec vyhrál v tomto turnaji nebylo až tak důležité, ale hlavní účel, který měl za úkol se hlavně v hale rozehrát a zkusit nový povrch, byl splněn na výbornou.

SUDA CUP 2021