SUDA CUP 2022 zná své vítěze!

O víkendu 19. až 20. listopadu 2022 proběhl již 25. ročník tradičního halového turnaje v pozemním hokeji v hale TJ Slavia v Hradci Králové. Po venkovním Májovém turnaji je SUDA CUP další hokejová megaakce našeho klubového organizačního týmu.

I letošní ročník měl v hlavičce „mezinárodní“. Zúčastnilo se ho celkem 28 týmů z pěti zemí. Hrálo se ve třech kategoriích – U10, U12 a U15. Přijely k nám týmy z Chorvatska, Slovinska, Polska, Slovenska, které doplnily týmy pražské Pragy, PH Jičín a domácí HC Slavie HK.

Hala TJ Slavia nám díky své rozlehlosti umožnila hrát na dvou hřištích současně a tak se celý maraton celkem 76 zápasů, které jsme museli během víkendu zvládnout, dal realizovat. Jednotlivé duely ve všech kategoriích se hrály ve formátu 2 x 12 minut, který poskytl týmům dostatek času na to, aby měli všichni hráči dost herních minut na hřišti.

Začalo se v sobotu ráno v 8 hodin. První utkání odstartovala spolu s domácími týmy družstva z Polska a Slovinska, které přicestovaly společně s Chorvaty do Hradce Králové již v pátek večer. Během dopoledne se pak začali sjíždět i ostatní soupeři. Celý kolotoč zápasů se ohromným tempem rozjel a zastavil se až večer v devět bez sebemenšího zádrhelu. Během soboty se kompletně dohrály skupinové fáze turnaje v kategoriích U12 a U15, nejmladší kategorie se pak dohrávala ještě v neděli ráno. Viděli jsme celou řadu nádherných duelů, které nepostrádaly napětí, hokejové dovednosti, ale také i emoce.

V neděli se pak od 8:30 rozehrály boje o konečná umístění. Celý turnaj gradoval v odpoledních hodinách, kdy se odehrávaly souboje o medailová umístění ve všech kategoriích. I když konečná umístění nejsou až tak důležitá, úspěch je kořením každého sportu pozemní hokej nevyjímaje a malí i větší hokejisté dávali do soubojů všechen svůj um a celé své srdce. Nakonec nejvíce úspěchů v Hradci Králové posbíraly týmy z chorvatského Záhřebu, které z devíti udělených medailí si domů odvezli celkem sedm. Týmy HK Concordia vyhrály kategorii U10 a U12, kluci HAHK Mladost vyhráli kategorii nejstarší U15. Jednu medaili pak Chorvatům uzmuli v kategorii U15 kluci z polské Warty Poznaň, a to stříbrnou.  V nejmladší kategorii U10 pak bronz brali kluci domácí HC Slavie HK. Speciální ocenění obdržela čistě dívčí družstva HAHK Mladost Zagreb Girls U12 a U10, HC Praga Girls U15 a HC Slavia HK Girls U15 a U10. Děvčata se mezi chlapci rozhodně neztratila.

Celý turnaj byl zakončen medailovým ceremoniálem, kde byly odměněny nejlepší týmy pohárem a medailemi. A všichni sportovci a jejich realizační týmy obdrželi pamětní medaili s logem našeho turnaje. Všem pak bylo poděkováno za to, že vážili cestu do našeho krásného města, aby porovnali své síly se svými vrstevníky i z jiných zemí.

Z hlediska pořadatelského je třeba říci, že tento velký mládežnický turnaj proběhl bez zásadních chyb a velmi hladce. Veškeré dění na hřišti mohli všichni živě vidět i ve streamu na svazovém youtube kanálu, který lámal rekordy sledovanosti. Opět jsme si ověřili, že jsme i takto velký turnaj u nás schopni uspořádat a potvrzením tohoto faktu je i to, že se k nám týmy vracejí opakovaně a rozhodně nemáme problém kapacitu turnaje naplnit.

Velký dík patří všem, kteří se na hladkém chodu turnaje podíleli. Díky patří trenérům, rodičům, ale také našim hráčům a hráčkám z kategorie U15 a dorostu, bez kterých už si organizaci takto velké akce nedokážeme představit. Speciální dík pak letí ke skvělému týmu rozhodčích Heleně Babické, Tomáši Holkovi v čele se Štěpánkou Šmídovou a našemu mladému hráči Romanovi Vackovi, který se postaral jako již tradičně o báječnou atmosféru celého víkendu. Turnaj se blýskl i na sociálních sítích, což měla na „svědomí“ Radka Vlachová.

Děkujeme našim partnerům městu Hradec Králové a TJ Slavia Hradec Králové, za jejichž podpory mohl být turnaj uspořádán. Děkujeme zaměstnancům restaurace Slávka, kteří se tak báječně starali o „plná bříška“ všech účastníků a Domovu mládeže v ulici J. Masaryka, kde na víkend naše týmy našly „druhý domov“.  

Suda Cup 2022 je úspěšně za námi, doufáme, že si všichni odvezli spousty zážitků a budou se k nám opět vracet na další podobné turnaje anebo i třeba jen se podívat do našeho nádherného města.

Autor: Lucie Kožešníková (organizátorka celého turnaje) a Martin Chládek (správce AV a IT techniky)

SUDA CUP 2022 zná své vítěze!