SUDA CUP z pohledu našich U12 MIX. Rozhodující duel tým ovládl v nájezdech a bere 6. místo

O víkendu 19.- 20.11. 2022 se v Hradci Králové uskutečnil tradiční mládežnický halový turnaj. Naše očekávání nebyla příliš vysoká a to i vzhledem k tomu, že se stále sehráváme a snažíme se si zvyknout na nový systém hry. Bohužel díky poměrně velké marodce jsme byli výrazně oslabeni. Náš spřátelený klub z Jičína nám ochotně půjčil dva velmi šikovné hráče, kterými byli útočník Denis a brankář Vojta. Doufali jsme, že by turnaj mohl být velkým přínosem pro náš mladý tým a skvělou přípravou pro nadcházející sezónu a 6.místo nám náš předpoklad potvrdilo.

Pro některé z našich hráčů a hráček to byla dokonce první účast na tak velkém turnaji. Velkým kladem byla samozřejmě i účast zahraničních týmů ze Slovenska, Polska, ale také ze vzdáleného Chorvatska a Slovinska. Během těchto dvou dnů jsme odehráli celkem 5 utkání a již od prvního hvizdu byl vidět znatelný pokrok týmu v předvedené hře. Nejdramatičtější utkání bylo to poslední o konečné šesté místo se slovinským týmem HC Lipovci. V základní hrací době branka nepadla a tak duel rozhodovaly samostatné nájezdy. V brance se v této chvíli zaskvěl „náš“ brankář Vojta a svým gólem do soupeřovy branky rozhodla o výhře naše stabilní obránkyně Áďa.   

Myslíme si, že naše očekávání byla splněna, že nám zápasy přinesly spoustu užitečných zkušeností, které uplatníme v sezóně. Turnaj jsme si určitě užili, našli si nové kamarády, vyzkoušeli nové taktiky, ale hlavně hráli hokej.

Jako trenéři chceme určitě poděkovat za odhodlání, snahu a předvedený výkon celému týmu a budeme se určitě těšit na další podobné turnaje.

Autor: Kamila a Martin Minaříkovi

SUDA CUP z pohledu našich U12 MIX. Rozhodující duel tým ovládl v nájezdech a bere 6. místo