U15 chlapci

Tak jsme druhý no a cóóó…!

O víkendu náš tým startující na Májovém turnaji pod hlavičkou HC Slavia Hradec Králové U14 Boys předvedl parádní představení. Už na konci ligové soutěže se ukázalo, že výkonnost našich hráčů jde nahoru a zde to jen potvrdili.

Utkání na tomto turnaji se hrála ve formátu 5+1. Kategorie U14 byla hraná jako společná pro dívky i chlapce. A tak hned první páteční duel nám přisoudil tým litevských děvčat Siauliai Hockey Academy U14G. Na začátku turnaje jsme byli plni sil a tak jsme si s děvčaty lehce výsledkově poradili a zapsali 6:0. 

V sobotu bylo jasné, že se pojede na doraz. K pěti našim utkáním, které jsme měli během dne odehrát, přišly pro naše hráče i organizační povinnosti. Polovina týmů v době, kdy ostatní odpočívali a sbírali síly k dalším soubojům, běhala na hřišti s píšťalkou a rozhodovala utkání mladších kategorií. A další opory týmu plnily povinnosti u své kmenové kategorie U12. V prvním duelu dne jsme narazili na tým ŠK Šenkvice U14B. Hubené vítězství 1:0 nás drželo v popředí základní skupiny. Čekaly nás rozhodující duely.

V pravé poledne to bylo derby s našimi děvčaty HC Slavia Hradec Králové U14G. My jsme do tohoto souboje vstupovali rozhodnuti nedopustit žádné překvapení na náš účet. Děvčata se jako vždy snažila o opak a byla nepříjemným soupeřem. Žádný souboj nedala zadarmo a do poslední chvíle se rvala o výsledek. My v každém poločase dvakrát skórovali, koncovku si pohlídali a za vítězství 4:3 si připsali další tři body do tabulky základní skupiny. Po obědě nás čekal soupeř nejtěžší – kluci z litevského týmu  Siauliai Hockey Academy U14B. V utkání ne vždy fungovalo vše, jak mělo a i když jsme se nevzdávali, výsledek byl nakonec jasný pro soupeře – 0:4. 

V podvečer nám los přisoudil houževnatý tým děvčat Vilniaus Sostines Tauras Sirvintos SC U14G. Děvčata se nám dařilo přehrávat a i když to gólově žádná hitparáda nebyla, vítězství 2:0 a tím i postup do finálové skupiny bez ohledu na další výsledky jsme měli v kapse. S ohledem na časový posun rozlosování nás čekal poslední duel s týmem TJ Sokol Kbely U14mix až kolem 21. hodiny. To už všichni měli za celý den „pekelně naloženo“, ale nám se překvapivě přes únavu podařilo sehrát běhavé utkání. Dvakrát jsme skórovali a výhrou 2:0 a druhým místem ve skupině si zajistili postup do finálové skupiny o 1.-3. místo.


Nedělní maratón utkání startoval hned v 8:30. Náš tým měl však svá dvě utkání v rozlosování až po obědě. Nicméně naši  borci byli hned od začátku na hřištích s píšťalkou nebo v sestavě mladšího týmu. V prvním duelu finálové skupiny o 1.-3. místo jsme si zopakovali derby s našimi děvčaty. Dá se říci, že utkání mělo podobnou atmosféru jako duel ve skupině. Více než sympatický výkon našich soupeřek na nás nestačil. My jsme sice dali pouze dva góly, ale zase svoji bránu lépe pohlídali. Děvčata byla po celé utkání jako „vosy“ a podařilo se jim v závěrečných minutách i nám vstřelit gól. My jsme ale koncovku takticky zvládli a mohli tak směle vstoupit do finále. 

Finále mělo bouřlivou kulisu. Soupeře jsme znali a věděli jsme, že můžeme uspět pouze, pokud na hřišti necháme maximum. V hodně vypjatém utkání naše obrana společně s brankářem, který se blýsknul několika famózními zákroky, fungovala mnohem lépe než v sobotním duelu a i v útoku jsme měli šance ke skórování. Bohužel jsme je neproměnili a soupeřův jeden jediný pro nás nešťastný gól z prvního poločasu rozhodl o jeho vítězství 0:1. Naši borci, ale za předvedený výkon zaslouží absolutorium, i zaplněná tribuna je odměnila potleskem. Tak jsme druhý no a cóóó…!


Kluci po celý turnaj fungovali jako perfektně seřízený stroj. V každém okamžiku na ně bylo spolehnutí a to jak na hřišti tak i během technického zajištění turnaje jako rozhodčí nebo při streamech. Moc díky! Je vidět, že Vás hokej a parta kolem něj baví! Tak ať je to tak i nadále….

Autor: Lucie Kožešníková

Tak jsme druhý no a cóóó…!