U15 chlapci

To byl trip! Starší žáci vezou z Blavy čtyři body a neskutečné množství zážitků….

Rozlosování soutěže žáků nám na víkend 22.- 23.10. přihrálo do cesty dvojutkání s týmem KPH Rača. Protože naprostou většinu výjezdů absolvujeme buď transitem nebo busem, byla volba vlaku pro tentokrát jednoznačná.

Už samotných několik hodin ve vlaku s několika přestupy bylo dobrodružstvím. Další jak hokejová, tak i nehokejová, nás čekala na místě.

Při příjezdu na nádraží do Rači na nás čekali hráči soupeřova týmu a po celou dobu pro nás zajistili zástupci KPH Rača až neuvěřitelně komplexní a luxusní servis.

Perfektní ubytování v penzionu na ideálním místě přímo u hřiště, sobotní grilovačka pro náš celý tým, návštěva večerní Bratislavy, kdy nám průvodci byli hráči soupeře a v neposlední řadě i nedělní možnost pro naše hráče – rozhodčí absolvovat alespoň část semináře pro halové rozhodčí. Za všechno od nás do Rači letí velký dík!

Soupeře jsme znali. V základní skupině jsme si připsali jednoduchou výhru 7:1. Nicméně jsme ani přesto neočekávali, že duely v Bratislavě by pro nás byly takto jednoznačné.

sobota

KPH Rača – HC Slavia HK   3:3

Vstup do sobotního utkání nebyl z naší strany vůbec ideální. Problémy nám dělalo vše, povrch, déšť, zima, únava z cesty a hlavně hodně koncentrovaný a motivovaný soupeř.

Hned od startu hrací doby byla hra naprosto vyrovnaná. Na obou stranách hřiště byly vidět pokusy o ohrožení branky. Gólově se první prosadil soupeř. Skóre otevřel nenápadnou střelou v 8. minutě. My jsme srovnali ve druhé čtvrtině díky důrazu Dominika dorážkou z rohu a po dalším rohu přidal gól Zdenda na 2:1. Do druhého poločasu jsme tak šli s jednobrankovým náskokem. Ve třetí čtvrtině se skóre nezměnilo. Tu poslední však soupeř ovládl 2:1. Nejdřív přišlo v 48. minutě srovnání na 2:2. Následně jsme si vzali vedení díky trefě Štěpána zpět a upravili na 3:2. Poslední slovo měl však soupeř, který v 53. minutě srovnal na 3:3. V těchto momentech jsme naprosto vypadli z role. Rača nás zatlačila hluboko do našeho obranného pásma a byla výrazně aktivnější. V poslední vteřině duelu pak nám navíc jen tyč naší brány zachránila z tohoto duelu alespoň bod, za který v kontextu posledních minut utkání můžeme být jen rádi. Doufejme, že nás ztráta dvou bodů na jaře v konečném zúčtování nebude hodně mrzet…

neděle

KPH Rača – HC Slavia HK  0: 3

Do druhého duelu jsme nastupovali v neděli dopoledne. Počasí se lehce umoudřilo, my odpočatí, posílení výbornou snídaní a hlavně, chtělo se nám hrát hokej. Od začátku jsme byli výrazně aktivnějším týmem, ale na gól jsme si museli počkat. V páté minutě bylo ke gólu hodně blízko. Po překonání brankáře se Štěpán ocitl před prázdnou brankou, ale balónek mu sklouzl a skončil i se Štěpánem za koncovou čárou mimo hřiště. A tak se skóre měnilo až výstavní dělovkou Šimona z vrchu kruhu. Pro první poločas to bylo vše. Ve třetí čtvrtině se Radimovi povedlo tečovat Tobiášem střílené nahození do kruhu a vedli jsme 2:0. I když soupeř nebyl zdaleka tak aktivní a nebezpečný jako v sobotu i tak se mu podařilo několikrát ohrozit naší branku. Obrana však fungovala na jedničku a několika jistými zákroky se blýskl v bráně Zdenda. Ve čtvrté čtvrtině již soupeři docházeli síly a my v 60. minutě přidali gól z hokejky Vojty na 3:0.

Z Blavy si tak vezeme čtyři ne lehce vybojované body a nepřeberně zážitků. Zvlášť na „vlakový bowling“ a hlášku „Vážení cestující, vlak je vyprodán, zbylí cestující vyčkají další spoj nebo se vydají pěšky po směru vlaku….“ budeme vzpomínat určitě hodně dlouho.

Třešničkou na dortu pak byla informace, která přišla těsně před příjezdem vlaku do Hradce, ve které stálo, že naši čtyři hráči + jeden náhradník jsou v konečné nominaci na repre akci U16 v holandském Apeldoornu. Když k tomu všemu přidáme dalších šest hráčů ve výběru U14, můžeme být na naše starší žáky právem pyšní.

Podzimní část soutěže tak končíme na skvělém druhém místě. Uvidíme, co nám přinese jaro, ale pokud hráči budou i nadále pokračovat ve stejném progresu výkonnosti, budou chtít na sobě pracovat a podřídí se týmovému duchu, můžeme se v konečném součtu tabulkově těšit na cokoliv.

Autor: Lucie Kožešníková