Triumf v kategorii U13 patří našim borcům, ovládli svoji kategorii Májového turnaje 2023 a zaslouženě zvedli nad hlavu vítězný pohár!

I náš tým U13 byl součástí turnajového kolotoče May Tournament 2023. Našimi soupeři byly nejenom týmy z ČR, ale také z Polska, Slovenska a Rakouska.

Pátek

Prvním soupeřem byl tým ŠK Šenkvice U13. Do utkání jsme vstoupili s velkým sebevědomím. Průběh byl klidný, roli jasného favorita jsme potvrdili a vyhráli 6:1. První tři body byli naše. Druhý páteční duel s polským SK Cieszyn U13  se nám též povedl. Připsali jsme si jasnou výhru 10:0. 

Sobota 

Všichni jsme byli vyspinkaní do růžova a připravení na další soupeře. Nejdříve nás čekal rakouský  AHTC Universitas Wien U13. Začátek byl vyrovnaný dokud jsme se nerozstříleli.  Po několik krásných akcích jsme vstřelili 5 gólů a  nakonec vyhráli 5:1. Posledním soupeřem byl tým HC Rakovník. Už od pohledu jsme tušili, že na nás čeká výhra. A očekávání se stalo pravdou. Rakovník hrál dobře, ale my jsme předvedli jasnou fyzickou a herní převahu a vyhráli 7:0

Bylo jasné, že jsme skupinovou fázi ovládli a postupujeme do semifinále z prvního místa. 

Neděle

Nejdůležitější den z celého Májového turnaje. Semifinále patřilo derby s našimi děvčaty. Hodně těžká práce. Bylo jasné, že nás nečeká nic lehkého, naše děvčata moc dobře známe. Na hřišti byl vidět vyrovnaný duel. Děvčata hrála jako o „život“. V průběhu prvního poločasu jsme obdrželi nešťastný gól a prohrávali 1:0. Když už se blížilo utkání svému konci podařilo se nám hokejově přidat. 6 minut do konce se ke střele se dostal Šimon, krásně poslal míček k tyči a bylo vyrovnáno. Ke konci hrací doby kdy se utkání už blížilo k nájezdům si vypracoval šanci Kuba B. S jistotou sobě vlastní zakončil. Stav 2:1 a byli jsme ve finále. Bylo však i na místě pogratulovat děvčatům k jejich vynikajícímu výkonu.

Finále je tady, nastoupili jsme proti AHTC Wien U13. Tohle byl teprve pořádný soupeř. Utkání začalo a bylo vidět, že oba týmy chtějí vyhrát. Podařilo se nám otevřít skóre prosadil se Štěpán. Vyrovnaná bitva pokračovala. Soupeř se rozhodně nechtěl vzdát. Gólově se nic i přes všechny krásné šance nedělo ani na jedné straně se nikdo z branky neradoval. Pár minut do konce se náš Šmejky dostal do situace 1:1 na rakouského brankáře. V kličce ho gólman tvrdě fauloval, při následném pádu přes brankářovi betony si Kuba komplikovaně zlomil ruku. Všichni jsme se lekli a zároveň jsme se o Šmejkyho báli. Kuba to zvládnul, ihned jel do nemocnice a my bojovali i za něho. Z brankářova faulu byla odpískaná penalta  ke které se postavil Matěj, bohužel neproměnil. 

V následujícím čase se soupeři podařilo dostat jednu střelu za záda našeho gólmana a po konci hrací doby bylo jasné, že o vítězství v Májovém turnaji rozhodne nájezdová loterie. Naší branku hájil Honza. V brankářském stál po třetí v životě a s nájezdy se nesetkal nikdy, neabsolvoval jeden jediný brankářský trénink! A přesto předvedl neuvěřitelný výkon. Byl tím základním kamenem našeho úspěchu. Nájezdy začínal Šimon, proměnil. Vídeň odpověděla stejnou mincí. V druhém kole Štěpán nedal a Honza nájezd Vídně chytá!  Poslední náš nájezd patřil Matějovi, proměnil. Vídně musela dát, jenže náš gólman nás podrží, nádherně lapačkou vytáhl míček a tím nám zajistil vítězství.

Ruce letí nad hlavu a hráči běží vstříc našemu gólmanovi, bereme zlato z našeho Májového turnaje! 

Rychle se zaradovat zakřičet a honem na hřiště jedeme dál, valná většina hráčů nastupuje ve finále turnaje za tým U15, ale to je již další příběh. Myslíme na Šmejkyho čeká ho operace. V podvečer dostáváme zprávu, že vše zvládl a už se těší až bude zase dávat góly.

Takže všem díky, bylo to parádní a už se těšíme na příští ročník!

Autor: Jakub Bažant

Triumf v kategorii U13 patří našim borcům, ovládli svoji kategorii Májového turnaje 2023 a zaslouženě zvedli nad hlavu vítězný pohár!