U15 chlapci

U14 Boys i přes skutečnost, že ani jednou na turnaji neprohráli nakonec berou bronz

V pátek 26.8. kolem páté hodiny ráno odjíždíme z Hradce Králové na přípravný turnaj do slovinských Lipovců. Cestou zastavujeme v Moravských Toplicích v termálech. Tam celé odpoledne relaxujeme. Večer se přesouváme na hřiště do Lipovců a stavíme stany. V sobotu v 9 hodin ráno startují první utkání. Náš tým starších žáků začíná hrát v 11:55 proti týmu HK Jedinstvo (CRO). Hned ve třetí minutě dostáváme bohužel gól. Herně se nám úplně nedaří, ale nevzdáváme se jdeme do toho po hlavě. Nakonec skóre srovnáváme a v poslední minutě ho otáčíme na svoji stranu. Výhrou 2:1 nad Jednistvem si připisujeme první tři tabulkové body.

Místo utkání s Moravskými Toplicemi, které nepřijely, jsme sehráli přípravné utkání s Concordia Zagreb. S jedním z nejlepších týmů kategorie U14. Byl to úžasný hokejový souboj od začátku do konce, který skončil naší zaslouženou výhrou 2:1.

Poslední hrací den neděle. Starší žáci začínají v 10:30 boj o postup do finále. Opakujeme si duel s HK Concordia. Po celou dobu byl na hřišti vidět jednoznačně nejlepší hokej ze všech utkání této kategorie. I když jsme věděli, že musíme na postup ze skupiny z prvního místa toto utkání vyhrát, tentokrát se nepovedlo, remízujeme 3:3. Tým Concordia Zagreb lepším skórem postupuje do finále. Nás čeká boj o bronz.

Boj o 3. místo s chorvatským týmem HK Zelina je pro nás celkem jednoznačný. Výhrou 5:1 jsme urvali 3. místo v kategorii U14. Výhru oslavujeme koupačkou v místním rybníku, který je nečekaně čistý. A pak už nás čeká jen vyhlášení výsledků, medaile a pohár. Přípravný turnaj starších žáků hodnotíme jako velký úspěch a dobré sehrání týmu.

Celému týmu děkujeme a těším se na další podobné zážitky a úspěchy v nadcházející sezóně.

Autoři: Dominik Bažant, Vojtěch Vejvoda