U15 chlapci

U15 žáci – Z domácí palubovky „A“ dokázalo vydolovat pouze bod a „B“ veze z Chodova body tři

Dne 22.1. jsme v Hradci Králové odehráli jedny z  nejdůležitějších duelů celé halové sezóny.  Čekali nás soupeři z HC Praga a HC Hostivař . Všichni jsme byli připraveni bojovat o přední příčky v naší finálové skupině.

HC Slavia Hradec Králové „A“- HC Praga  5:5

První duel s HC Praga byl v celém průběhu  vyrovnaný. Na obou stranách šance střídala šanci. Nejdříve se do dvoubrankového náskoku dostala Praga. Nám se podařilo srovnat a naopak se ke konci utkání o dvoubrankového vedení dostat vedli jsme 5:3. V poslední čtvrtině soupeř v šesti nás dostal pod tlak a my školáckými chybami Pragovce darovali dva góly. V posledních vteřinách jsme dokázali vyvinout tlak a Vojta dostal míček za brankovou čáru, ale gól nám uznán nebyl pro údajné vypršení časového limitu. I když jsme sahali po vítězství  brali jsme remízu 5:5.

HC Slavia Hradec Králové A“- HC Hostivař 1:2

V druhém utkání na nás čekal HC Hostivař. Věděli jsme že musíme vyhrát, ale v zápase se nám nedařilo prakticky nic. Proměnit v gól se nám povedlo pouze jedinou z mála šancí a to byl krásný roh Tobiáše a Vojty, kterým jsme srovnali skóre na 1:1. Celý zápas byl unavený a nebyla vidět moc velká snaha zaútočit. V poslední čtvrtině jsme měli snahu presovat, ale po chybách v útoku jsme propadávali a obrana musela bránit těžké protiútoky. V posledních sekundách se nám díky nádherné kombinaci Dominika se Štěpánem podařilo vybojovat roh.  Bohužel jsme ho, ale proměnit nedokázali, z tohoto zápasu jsme tak odešli bez bodů.

I když jsme do všech utkání dali maximum, domácí palubovka nám nakloněná nebyla. Nevadí již tuto neděli máme šanci na reparát, zisk medaile je pořád otevřená záležitost a my necháme na hřišti vše.

Autor: Dominik Bažant

HC Slavia Hradec Králové „B“ – HC Bohemians 3:4

V prvním duelu dne nás čekal tým Bohemians. Naše soupiska se sice naplnila uzdravenými borci, ale na začátku utkání byl výkon hodně ospalý, nedokázali jsme se dostat do tempa. Soupeř si vzal během první čtvrtiny dvoubrankové vedení a nám se nedařilo dostat do žádné větší gólové střely. Postupně jsme se, ale do hry vrátili a díky trefě Kuby Š. a dvou brankám Terky v poslední čtvrtině jsme skóre srovnali na 3:3. Zisk minimálně bodu nám v těchto momentech připadal jako hodně reálná záležitost. 30 vteřin před koncem nám bohužel nepokrytý hráč u brankové tyče naději sebral a již nezbyl čas gólově odpověď. Za předvedený výkon bychom si minimálně bod zasloužili, ale z našich chyb vytěžil soupeř maximum. A tak jsme si ve skupině o umístění připsali již třetí smolnou prohru 3:4.

HC Slavia Hradec Králové „B“ – HC Kadaň 7:2

Do utkání jsme nastupovali rozhodnuti vyhrát a to se také povedlo. V prvním poločase se sice i přes jasnou herní převahu nedařilo výrazně gólově prosadit a naopak jsme z jedné náhodné a navíc nepovedené střely obdrželi srovnávací branku na 1:1. Do druhého poločasu však nastoupil jiný tým. Individuální akce ke gólu nevedly a tak bylo na čase přihrávat. Po krásných kombinačních přihrávkách se naši střelci dostávali před nekrytou soupeřovu branku a s klidem navyšovali skóre. Konečných 7:2 a tři body do tabulky byly odměnou za hokejové představení našeho týmu.

Autor: Lucie Kožešníková