U15 chlapci

U15 žáci – Z kartového mariáše na kbelském hřišti si vezeme výhru 3:0

Po nepovedeném utkání v Liticích čekal na starší žáky duel s PH Kbely. Se soupeřem jsme ještě letos nebyli konfrontováni a tak jsme ani neměli moc představu co nás přesně čeká. 
Do utkání jsme vstoupili pravou nohou a hned ve čtvrté minutě dorážkou z rohu otevřeli skóre. Jenže to bylo z naší strany na dlouhé minuty gólově vše. Ač jsme měli po celé tři čtvrtiny jasnou herní převahu za kbelského gólmana se nám nic dopravit nepodařilo. Dostávali jsme se sice relativně snadno do kruhu, ale finální zakončení k úspěchu nevedlo. Z asi patnácti rohů se nám povedlo „potrestat“ pouze ten první, ostatní střely většinou končily mimo bránu. Kbely občas zahrozily z rychlého protiútoku, ale jejich ojedinělé šance s jistotou likvidovala obrana případně náš gólman. 

Postupně však do hry začal vstupovat „faktor rozhodčí“. Ano i my jsme byli na začátku sezóny seznámení s nulovou tolerancí vůči vulgaritám kterou plně schvalujeme a respektujeme. Rozhodčí nastavili metr nejpřísnější a tak se na obou stranách kartovalo, kartovalo, kartovalo. Ve finále se hlavně třetí čtvrtina u obou týmů přesunula od „hokeje k mariáši“. Naší povinností je se herně přizpůsobit. Navíc máme ve své středu několik nadějných arbitrů takže víme jak je těžké zavděčit se všem a každý danou situaci vidí jinak.

V přestávce mezi třetí a čtvrtinou jsme se hokejově nadechli a přestali řešit věci nepodstatné a začali se soustředit na hokej. To nám přineslo několik dalších nadějných šancí a hlavně dva krásné góly v kbelské síti. Do tabulky si tak připisujeme tři body za vítězství 3:0.

V dalším kole na domácím hřišti přivítáme v sobotu 15.10. od 16,00 HC Hostivař. Duel to bude jistě napínavý od začátku do konce, přijďte nás povzbudit.

Autor: Lucie Kožešníková

U15 žáci – Z kartového mariáše na kbelském hřišti si vezeme výhru 3:0