U16 Mix – úžasná parta si ze Slovinska odváží skvělou „bramboru“

Tým kategorie U16 turnaj hrál pod trenérským vedením vedením Marka Vodičky ve složení Marek Vodička (HK), Dominik Jošt (HK), Kamila Minaříková (HK), Eliška Paterson (Praga) Taťána Kozlová (Praga) a byl doplněn hráči kategorie U14. Celkově vybojoval tým 4. místo, když v boji o bronz těšně nestačil na domácí HK Lipovci. A jaké si z turnaje odváželi hráči a hráčky pocity?

Turnaj se nám líbil a to i přesto, že jsme se neumístili na medailové pozici. Bojovali jsme o bronz „zuby nehty“, ale bohužel nevyšlo to. Některá pravidla byla pro nás trošku zvláštní, jako místo rohu nájezd v délce trvání 15 vteřin. Celkově nám tedy patřilo mezi osmi soupeři 4. místo a protože na konci všichni dostali medaili tak i my jsme si každý jednu domů odvezli.

Nejenom hokej, ale i parta byla fajn. Navázali jsme hodně nových přátelství. Týmy bohužel neuměli moc anglicky a tak jsme se nejvíc bavili se srbskou Suboticí. Po každém utkání jsme slavili plaváním a relaxováním v blízkém rybníku a na konci turnaje právě se Srby. Bylo to krásné, i když jsme se neumístil na bedně, tak jsme si dobře zahráli a nabrali nové zkušenosti! Zjistili jsme, jak jsou na tom týmy z jiných zemí a udělali si tam dobré kamarády. Už teď se těšíme na další podobný turnaj.

Autor: Marek Vodička, Eliška Paterson