U6 a U8

U8 se představily na Zeleném pruhu

V sobotu 25.2.2023 od 12 hodin se v Praze na Zeleném pruhu uskutečnil halový turnaj pro hráče kategorie U8, který pořádal klub TJ Sokol Kbely.

Mezi účastníky patřily týmy Kbel, Hostivaře, Pragy, Mnichovic, pražské Slavie, dva týmy Bohemians a naši borci z Hradce.

Celkem tedy osm týmů ve dvou skupinách a nadstavbě o konečné umístění svádělo hokejové souboje na dvou hřištích.

Našim pěti „statečným“ se v utkáních ve skupině postavily postupně týmy Mnichovic, Kbel a Bohemians žlutí. 

Tři zápasy, tři prohry a jeden vstřelený gól znamenaly poslední místo ve skupině a boje o „konečné umístění“. 

Tam nás v prvním zápase čekal tým Bohemians zelení, následně pak Hostivař. Bohužel ani v těchto utkáních se nám i přes snahu všech hráčů nepodařilo zvítězit.

Poté už nás čekalo formální vyhlášení výsledků (nešlo o konečné umístění, ale o radost ze hry) a ukončení turnaje. Všechny týmy obdržely medaile, diplomy a nějakou tu sladkost, a pak už nás čekala cesta domů.

Velké díky za výkony patří všem borcům z našeho týmu ve složení: Míša Stránská, Prabisha Adhikari, Lukáš Tuček, Marek a Martin Šabatovi.

Ačkoli se výsledkově moc nedařilo, tak byla na dětech vidět, zápas od zápasu, větší snaha a nasazení. 

Tak jako tak je před námi stále spousta práce ve všech aspektech hry, od vedení míčku, přes individuální dovednosti, prostorové vnímání, až po kombinační hru. Vzhledem k omezeným možnostem v hale a i tomu, že se blíží jaro a tedy přesun tréninků do Farářství, tak tyto dovednosti budeme rozvíjet na větším prostoru venkovního hřiště.

Na závěr ještě poděkování organizátorům turnaje za jeho hladký průběh, kdy díky zkrácení přestávek mezi jednotlivými zápasy se podařilo celý turnaj dohrát o 30 minut dříve, než bylo plánováno. Dále pak všem zúčastněným týmům za předvedené výkony a v neposlední řadě také rodičům našich hráčů za podporu a spolupráci.

Autor. Zdeněk Stránský

U8 se představily na Zeleném pruhu