Úspěšná klubová halová sezóna 2022/2023 je u konce

Od listopadu 2022 se přestěhoval hradecký pozemní hokej do haly. Přestože indoor hokej je trochu jiná hokejová disciplína, naše týmy se s tím popraly velmi dobře a zaznamenaly hlavně v mládeži řadu úspěchů. O některých můžeme i říci, že jsou až historicky ojedinělé. 

Ale postupně.

Už delší dobu vidíme, že nám vyrůstá jedna báječná generace děvčat, která sbírá úspěchy už od nejmladších kategorií. Tato děvčata nám dorostla do věku starších žákyň. Nejen, že tento tým má parádně rozehranou soutěž „venku“, ale svojí halovou sezónu zakončil titulem Mistryň republiky. Jeho výkony zaslouží absolutorium a dominance v téhle kategorii je až neuvěřitelná.

Ve stejné kategorii u chlapců klub čekal na jakoukoliv medaili více než dvacet let. A i tady nám dorostla generace hráčů, kteří touží po úspěchu a jejich snaha, vůle i hokejový um v obrovské konkurenci stejně starých chlapců z celé republiky a tuto sezónu i ze Slovenska nám přinesly bronzovou radost z letošní halové soutěže. Je to obrovský úspěch na úrovni výše uvedeného úspěchu stejně starých děvčat.

K tomu je také třeba poznamenat, že i kluci mají parádně rozjetou soutěž ve „venkovním“ pozemním hokeji, kde jsou také připraveni bojovat o mety nejvyšší.

K těmto úspěchům je třeba zmínit i nádhernou jízdu kluků kategorie U10, kteří se stali vicemistry republiky ve své kategorii. 

A nesmíme zapomenout i na další kategorie našich mladých hráček a hráčů, jež se také účastnily halových soutěží a turnajů s většími či menšími úspěchy. Hráčskou základnu tak máme více než slušnou a pevně věříme, že dáme dohromady další generace kluků a holek, které nám budou dělat hokejovou radost jako jejich starší spoluhráči.

Dlouhodobá systematická práce s mládeží nám přináší své třpytivé ovoce a my pod Bílou věží můžeme slavit medailové úspěchy ze soutěží pozemního hokeje a právem být pyšní na naše hráče, trenéry, ale i rodiče a přátele hokeje, kteří nám pomáhají.

V klubovém kontextu je třeba také zmínit naši seniorskou složku. Extraligovým ženám jen těsně unikly boje o příčky nejvyšší, zůstaly před branami semifinále a skončily v extralize na 5. místě. Muži v letošní extraligové sezóně brali 6. místo a v příští sezóně budou startovat v I.lize. Naše gólmanka Barbora Čecháková pak byla členkou reprezentačního týmu žen, který z únorového halového Mistrovství světa v JAR přivezl bronz a ona sama se pyšní titulem nejlepší gólmanky šampionátu, Báro blahopřejeme.

Kolektiv autorů

Úspěšná klubová halová sezóna 2022/2023 je u konce