V posledním utkání podzimu vyšly ženy gólově naprázdno. Tři body si odváží HC Hostivař.

V sobotu 22.10. se na Aréně v Hradci Králové odehrálo poslední extraligové kolo soutěže žen a bohužel nedopadlo dle představ domácího týmu. Vzhledem k průběhu podzimní sezóny, kdy se hradeckým hráčkám podařilo porazit Pragu a remízovat s pražskou Slávii, věřily, že by si mohly z utkání s družstvem HC Hostivař odnést výhru a tři body.
Bohužel ani více jak 10 trestných rohů a mnoho střel na bránu nepomohlo a nakonec se z výhry 1:0 radoval soupeř.
Prohra tentokrát mrzí o to víc, že domácí hráčky soupeře přehrávaly, vytvořily si neskutečné množství šancí, ale nevstřelily ani jednu branku.

Ve druhém poločase se hra odehrávala prakticky jen ve čtvrtině soupeře, kterého skvělým výkonem podržela gólmanka Adamová. Také pomohla konstrukce branky, jelikož nejdříve Minaříková trefila střelou backhandem břevno a následně Machútová z trestného rohu levou tyč. Opravdu se v útoku nedařilo a tak se nepodařilo smazat náskok soupeřek, do kterého se dostaly ve druhé čtvrtině backhandovou střelou z jednoho z mála útoků. Každopádně předvedená hra musela i přes absenci branek diváka bavit.

V podzimní části soutěže příchodem mladých hradeckých odchovankyň dostala hra týmu nový náboj. Navíc několik hostujících hráček, bývalých reprezentantek, přineslo zkušenosti a klid při gólových šancích, které tyto hráčky dokáží proměnit. Budeme věřit, že na jaře tým zlepší zakončení a ještě se popere o vylepšení umístění v tabulce tak, aby se probojoval do play off.