U15 dívky

Vstup do jarní části soutěže se starším žačkám nevydařil

SK Slavia Praha – HC Slavia Hradec Králové 5:1

Náš dívčí tým U15 otevřel v sobotu jarní část sezóny v Edenu, derby se svojí pražskou jmenovkyní. Utkání dodával náboj i fakt, že se hrálo o průběžnou první příčku soutěže. Zima, vítr, déšť cestou do Prahy předznamenaly průběh sobotního, pro nás nepříliš podařeného dopoledne. 

Od samého začátku jsme se sice snažili o náš typický nátlakový styl hokeje a optická převaha byla znát. Jenže převaha byla opravdu jen optická  – střelecká impotence, nedůraz před soupeřovou brankou, malé nasazení a až školácké chyby jednotlivých hráček umožňovaly soupeřkám trestat góly. Skoro každý jejich break končil brankou v naší síti. 

Ani poločasová změna rozestavení hráček a ještě větší posílení útoku nepřineslo žádanou změnu výsledku. Pouze jeden námi střelený gól korigoval konečný stav 1:5.  Dovršení všeho sobotního zmaru bylo i nešťastné zranění naší hráčky při bránění trestného rohu. Gratulujeme soupeřkám k předvedené hře a k vítězství. 

Každý tým nemá občas svůj den a tak doufáme, že toto nepovedené utkání bude sloužit jako budíček pro některé naše hráčky a potvrzení staré pravdy, že bez řádného pravidelného tréninku, bez nasazení na hranici svých sil se nedá vyhrávat. Soutěž je teprve v polovině a tak na nápravu máme času dost.

Autor: Jiří Kožešník

Vstup do jarní části soutěže se starším žačkám nevydařil