U15 dívky

Z Hostivaře vezou žákyně jednoznačné vítězství

Na cestu k druhému kolu nejvyšší soutěže našich hráček U15 jsme vyrazili autobusem společně s našimi staršími žáky v sobotu 17.9.2022, kteří měli na stejném hřišti na programu svoje dvojutkání kvalifikace. Při čekání na odpolední duel, který měl start v 17,00, tak žačky mohutně zaměstnávaly své hlasivky povzbuzováním chlapců. Počasí bylo hodně podzimní – deštivé a chladné. Bylo třeba se i ohřát a tak přestávky mezi zápasy jsme využili ke společnému obědu v nedaleké obchodní zóně. 

Na startu našeho utkání při pohledu na obě střídačky bylo jasné, že oba týmy řeší problémy s absencí. Hostivař nastoupila v osmi a i náš tým byl oslaben a zařadil do sestavy hráčky U12. Kromě nevlídného počasí tak i předchozí zmíněné mělo určitě vliv na obraz hry, kterým se oba týmy hned od začátku prezentovaly. Domácí se stáhly na svoji čtvrtinu a i s přispěním kvalitních zákroků své gólmanky proměnily naši hru v dobývání svého brankoviště. K výborné soupeřově obraně se pomalu začala vkrádat na naše hokejky „křeč“. Přestala nám navíc fungovat i obvyklá zbraň v podobě trestných rohů a tak nebylo divu, že v poločase bylo skóre pro nás „jen“ 2:0. 

Až na pár pěkných kombinačních akcí ani druhé dějství nepřineslo v naší hře zásadní zlepšení. Pokračoval boj, ze kterého jsme vytěžili už pouze další 3 branky a konečné skóre uzavřeli na 5: 0.

Předvedená hra byla daleko od našeho standardu. Hráčky nicméně s ohledem na podmínky lze pochválit za bojovnost a nasazení. 

Příští sobotu nás od 9 hodin v domácí premiéře letošní soutěže čeká šlágr z čela tabulky v podobě derby s naší pražskou jmenovkyní. 

Za Vaši podporu v sobotu 24.9.2022 Vám děkujeme. Přijďte nás podpořit od 9.00 hodin na hřiště ve Farářství.

Autor: Jiří Kožešník

Z Hostivaře vezou žákyně jednoznačné vítězství