U15 chlapci

Z hostivařského rybníku starší žáci vylovili 6 bodů

Zima, déšť, zima a zase déšť, občas tedy i sluníčko, ale zima, to byla sobota 17.9.2022 v Hostivaři. Na zdejším hřišti jsme měli v rozlosování dvě utkání druhého kvalifikačního kola.

V prvním duelu ještě bez deště náš čekal tým HC Hostivař „B“. Papírově se mělo jednat o slabšího soupeře, ale podmínky na hřišti vykonaly své. Hostivař navíc udělala změnu v brance a mezi tyče poslala brankáře, který svou „svatyni“ nedal jednoduše. Prezentovali jsme se sice kolektivním a kombinačním hokejem, ale naše efektivita byla tristní. Navíc se rohy hřiště pod stromy změnily v kluziště a publikum jsme začali bavit místo góly efektními pády. Občas to nemělo daleko k úrazu.  Standardní situace jsme taky nevyužili, několik rohů skončilo nepotrestáno a penalta v dohrávaném čase byla taky mimo. Přece jenom se nám ale povedlo čtyři pokusy za záda brankáře usměrnit. Jeden zásah měla i Hostivař a utkání tak skončilo 4:1.

Na druhý duel s HC Mnichovice jsme si museli tři hodiny počkat. Mezi tím se mohutně rozpršelo a my nastupovali na hřiště, které spíš připomínalo rybník než hrací plochu. Dalším negativem, které ovlivnilo náš výkon, byl výběr barvy dresů. My černí s trochou červené a Mnichovice černí s trochou zelené. Ve finále i borci sami uznali, že si pletou, na koho směřuje přihrávka. I před utkáním je třeba přemýšlet….. Mnichovice svoji hru založili na zatažené obraně a nám se nedařilo. V průběhu utkání navíc začalo opět pršet a „vodní plocha“ nenechala doputovat přihrávky k adresátům, měli jsme víc než problém se dostat alespoň k soupeřově kruhu, natož na branku vystřelit. Naše obrana s brankářem asi tři „výlety“ k naší brance zlikvidovala a tak byl celý první poločas bezgólový. V druhém poločase se nám konečně podařilo prolomit svoji neschopnost v útoku. V 30. minutě z rohu jsme otevřeli skóre a pak přišly dva slepené góly z 36. a 37. minuty. Mnichovice již odpověď nenašly a my dokráčeli k ne moc snadnému vítězství 3:0.

Těchto šest bodů v celém součtu kvalifikace znamená, že před posledním kolem, které se odehraje na hřišti v Mnichovicích, nás o postup do nadstavby může připravit jen opravdu velká souhra neočekávaných výsledků. Utkáme se v něm s HC Praga a HC Jičín.

Celou dobu nás hlasitě povzbuzovaly naše starší žačky, za což jim děkujeme. Následně jsme vytvořili fanouškovský kotel i v jejich utkání a podporu jim tak vrátili a užili si tak i vyhraný zápas našich děvčat.

Autor: Lucie Kožešníková