U12 chlapci

Začátek soutěže U12 chlapců je zahájen na jedničku

V neděli 10.9. jsme se sešli za slunného počasí na naší modré aréně k zahájení nového soutěžního ročníku pro kategorii U12. Protože je pro většinu hráčů tato kategorie nová, nastupovali jsme s velkými obavami, jak bude hra vypadat. První soutěžní dvojkolo nám ale ukázalo, že ani v této kategorii bychom na tom nemuseli být nejhůře. První zápas proti pražským Bohemians jsme se snažili na soupeře hned vlítnout a nenechat soupeře na pochybách, že s námi bude mít lehkou práci. Protože byli hráči po letní pauze na zápas opravdu vyhladovělí a od počátku plnili stanovené herní úkoly, prvního soupeře jsme předčili skoro ve všech herních dovednostech. Dařilo se nám vcelku snadno proměňovat gólové příležitosti a skóre o poločase nám ukazovalo 5:0. Do druhé půle náš soupeř nastoupil a pokusil se hru ještě zdramatizovat, ale to naši hráči nedopustili a navyšovali plynule skóre v náš prospěch. Po několika hezkých akcí jsme nakonec soupeře porazili 13:0.

Do druhého zápasu, tentokrát proti Jičínu, jsme nastoupili hodně opatrně, protože po vyšších výsledcích se u našich hráčů dost často střídá herní výpadek. Což se bohužel potvrdilo a od počátečních minut se lehkost z našich hokejek vytratila. Herní kombinace najednou byly hodně kostrbaté a pomalé a nedokázali jsme využívat celou šířku hrací plochy jako při předešlém zápasu. Na začátku utkání jsme dali docela rychle 2 góly, ale jičínští stále bojovali statečně a v jejich brance stál nám známý, dobře chytající brankář „Důča“. Během úvodu druhé půle jsme měli několik neproměněných šancí rozhodnout utkání, ale i Adam se v naší brance musel činit a vytáhnout se proti soupeřovým útočníkům. Nakonec se nám podařilo střelit další 2 góly a Adam za svá záda pustil pouze jeden. Konečné skóre tedy bylo 4:1. Díky za přístup a bojovnost v naší nové soutěži.