U15 dívky

Starší žákyně obhájily titul Vicemistryně ČR 2021/2022

Finálové kolo Ligy žákyň U15 nám přisoudilo soupeřky z pražské Pragovky. Již před jeho odehráním jsme měli jistotu obhajoby titulu Vicemistr ČR. Pojali jsme tedy sobotní den svátečně. Cestu k utkání jsme zahájili v Edenu. Zde se konalo dramatické ženské extraligové semifinále SK Slavia Praha : HC Praga. Naše hráčky si mohly na vlastní oči prostudovat výkony dvou špičkových českých týmů. Duel byl na svém konci šťastnější pro naší pražskou jmenovkyni, která tak postoupila do ligového finále. Utká se v něm s týmem HC Rakovník.

Po konci semifinálového dramatu nás čekalo překvapení. Uskutečnilo se zde slavnostní vyhlášení výsledků naší ligy U15 a předání pohárů a medailí. Titul Mistr ČR U15 převzala děvčata z SK Slavia Praha a náš tým byl dekorován titulem Vicemistr ČR. Poháry a medaile nám předávaly hráčky ženského týmu pražské Slávie, za což jim velice děkujeme. Pro naše děvčata to byl krásný zážitek. 

Následně jsme se společně s fanoušky přesunuly na hřiště na Zelené pruhu. Postavení Pragovky v tabulce rozhodně neodpovídá jejím kvalitám a tak jsme od samého začátku očekávali bojovné utkání. Potvrdilo se, bylo plné nasazení a osobních soubojů.

I když už výsledek na jakékoliv pořadí v tabulce neměl vliv, ani jeden tým se nechtěl loučit se sezónou porážkou. Naše děvčata nastoupila s chutí a mimořádnou aktivitou. Soupeřky jsme doslova přikovaly na jejich polovinu a pouze občasné breaky zaměstnávaly naši obranu. 

K tradičně kvalitním výkonům našich starších hráček se připojily i naše „mladé pušky“. Z důvodu překvapivého konce kariéry jedné do té doby opory týmu, jsme je byli nuceni narychlo zabudovat do sestavy a vyplatilo se! Díky mnoha krásným kombinacím po celém hřišti přicházely na řadu branky, popřípadě trestné rohy, které jsme úspěšně proměňovali.

Soupeřovo konto jsme nakonec zatížili 5 góly. Jeho 2 branky přišly až v závěrečných minutách utkání a dají se připsat i částečnému uspokojení týmu z průběhem utkání. Na závěr proběhlo i poděkování pro naše věrné fanoušky, kteří nelitovali času a jeli tým podpořit. 

Celou letošní sezónu můžeme i přes mnoho komplikací ve formě nemocí, zranění či covidových opatření, zařadit mezi ty nadmíru úspěšné. Podařilo se nám obhájit titul Vicemistrů ČR a v halové soutěži nám stříbrná medaile utekla o 2 smolné body.  Především se nám, ale povedlo zabudovat do týmu několik nových mladých hráček. To vše v součtu znamená, že další budoucí úspěchy nejsou jen přáním, ale při pohledu na výkony a přístup k tréninkům vlastně povinností.

Část týmu si svými výkony řeklo o nominaci do širšího výběru reprezentace kategorii U16 a mladší hráčky do výběru U14. Celý tým je zařazen v Olympijském programu LA 2028. Všem hráčkám a fanouškům děkujeme za přízeň a přístup. Během června nás už čeká pouze mezinárodní Májový turnaj, který se uskuteční na našem hřišti ve dnech 10.- 12.6.2022. 

Přijďte se podívat!

Autor: Jiří Kožešník, Martina Pražáková

Starší žákyně obhájily titul Vicemistryně ČR 2021/2022