Závěr základní části mužů

HK vs. Hostivař 2:6

V zápase mezi domácími a HC Hostivař se odehrála dramatická bitva, která nakonec skončila vítězstvím hostujícího týmu s konečným skóre 2:6. Zdánlivě vyrovnané střetnutí nabídlo divákům intenzivní hokej plný obratů a emocí.
I přestože bylo úsilí obou týmů patrné, jako domácí tým jsme bojovali s individuálními chybami, které nás nakonec stály důležité body. Hostující Hostivař využila těchto chyb sebevědomě a efektivně, čímž si vypracovala rozhodující náskok.
Odhodlaní hráči Hostivaře předvedli skvělý týmový výkon a dokázali potrestat každou naší nepřesnost.

Litice vs. HK 17:0

Do zápasu jsme jako tým vstupovali s tím, že dnes body domů určitě nepovezeme. I s takovou skutečností jsme se snažil hrát hokej, který chceme hrát.
Chvílemi bych řekl, že se nám to dařilo, ale velká absence v sestavě a zranění klíčového hráče Tomáše Hynčíka v úvodních minutách nám moc nemohli.
Naopak domácí tým Litice využil tuto situaci k maximálnímu výkonu a předvedl destruktivní a kombinační hokej, kterým nás přehrál na každém metru. Jejich útočná síla a skvělá souhra si vynutila pro nás několik gólů. Celý zápas jsme v podstatě pouze bránili. Když už byla nějaká šance si i trochu zaútočit nebyli jsme zrovna „nejostřejší tužka v penále“. Mysleli jsme si že Litice umí pouze útočit a bránit je nikdo neučil tím pádem jsme byli zbrklý a neútočili jsme tak jak bychom měli. Ke konci zápasu se na nás podepsala únava. Až když Litické pušky uklidnili střelbu, zhrozeně jsme koukali na tabuli s góly. 17:0 nejhorší výsledek letošní sezóny.

HK vs. Rakovník 2:4

Rakovník nám nabídl napínavou bitvu, která pro nás byla velmi důležitá v boji o body.
Potřebovali jsme urvat nějaké body, a proto jsme do zápasu nastoupili s maximálním nasazením. Nicméně, hostující HC 1972 Rakovník se ukázal jako tvrdý oříšek. Po první půli se hosté ujali vedení 0:2, čímž nás donutili dohánět ztrátu.
Zvrat přišel ve chvíli, kdy se zdálo, že hosté mají v zápase pevnou ruku. Při stavu 0:3 jsme po šťastně odraženém balónu a krásné individuální akce Jirky Kuličky dokázali během několika minut vrátit do hry o body a výhru.
Avšak rozhodující moment přišel, když hosté využili individuální chyby domácího týmu a definitivně zpečetili svou výhru. I přes velkou snahu a bojovnost jsme se nakonec museli smířit s porážkou. Tento zápas však ukázal, že i v prohraných bitvách lze nalézt motivaci, poučení pro budoucnost a to že se bojovnost vyplácí.