Ženy konečně prolomily střelecké štěstí a vyhrály

Vzhledem k překládání termínů, čekala na tým žen o tomto víkendu porce dvou utkání. V pátek 1.10. zavítaly na hřiště HC Praga a v sobotu hostily na domácí ploše HC Bohemians.

HC Praga – HC Slavia HK

První minuty hrací doby byly vyrovnané a hradecké ženy se nenechávaly zatlačit do obranné čtvrtiny. Bohuže i přes to ve 14. minutě Praga otevřela skóre. Velmi podobný průběh mělo i následně celé utkání. Naše zodpovědná obrana, ale každá sebemenší chybička trestaná brankou. Konečné skóre 6:0 pro domácí, tak ne zcela odpovídá obrazu hry. Troufáme si říct, že výsledek neodpovídá kvalitě převedeného výkonu a v některých momentech to pomyslné štěstí našemu týmu opravdu nepřálo.

HC Slavia HK – HC Bohemians

V sobotu ženy nastoupily do utkání odhodlané prolomit gólové trápení Motivace byla veliká a povedlo se! Vstřelit gól se, ale podařilo až ve 40. minutě z rohu. Této situaci však už  předcházelo několik slibných akcí v průběhu prvního poločasu. Na týmu bylo hned znát vyšší sebevědomí, podpořené i aktivnější hrou dopředu a tak následně přidal ještě dvě branky. HC Bohemians se v 54. minutě podařilo snížit  na 3:1. Vítězství v utkání si, ale už  naše hráčky vzít nenechaly. Konečné skore 3:1 góly: Machútová, Herzogová, Poloprutská.

Velmi dobrým výkonem se ve svém prvním utkání v extralize prezentovaly hráčky starších žákyň Tereza Pražáková a Valča Veverková. Předvedly velkou bojovnost a svým výkonem přispěly k prvním bodům v letošní sezoně.

Autor: Bára Machútová