Ženy na startu extraligy úspěšné, vyhrály důležité první utkání

HC Slavia Hradec Králové : HC Hostivař 8:1

První kolo hokejové extraligy se odehrálo v Plzni ve sváteční den 17.11. v pozdních odpoledních a večerních hodinách. Nepříjemným soupeřem nám hned v úvodním duelu letošního ročníku byla pražská Hostivař, se kterou jsme minulý týden v přípravném utkání prohrály. Nervozita před utkáním byla znát. Pakliže se nechceme v této soutěži pro příští rok ,,jen” udržet,  získat body bylo povinností. Trenéři nás před zápasem upozornili, že jen od udržení soutěže tu vážně nejsou a naše cíle jsou rozhodně vyšší. 

Od první minuty jsme dokázaly vytvořit na soupeře tlak a brzy vedly 3:0. Celé utkání se nám dařilo proměňovat hezké akce a skóre se zastavilo na výsledku 8:1. Krásným golem se blýskla Kamila Minaříková.

HC Slavia Hradec Králové : SK Slavia Praha 1:3
Do druhého utkání jsme šly s cílem co nejvíce favorita celé extraligy potrápit. I přes první rychlý gól pražské Slavie se nám dařilo zodpovědně bránit a nepustit soupeřky do střeleckých šancí. Jen škoda, že některé naše akce a nadějné breaky neskončily v brance. Nicméně předvedená hra je doufám příslibem do dalších utkání.

Autor: Barbora Machútová

Ženy na startu extraligy úspěšné, vyhrály důležité první utkání