Ženy si po víkendu připisují do tabulky další bod

Los jarní části soutěže nám na první domácí utkání dne 16.4.2022 přihrál soupeře z dalekých Litic. Na podzim jsme na hřišti tohoto soupeře utrpěli zaslouženou porážku 3:0, a tak bylo naším cílem prohru odčinit. Začátek zápasu byl z naší strany trochu vlažný a první velkou šanci utkání si tak ke konci první čtvrtiny vytvořil z trestného rohu soupeř. Šance neskončila gólem především díky pohotovému zákroku obránkyně Báry Švenkové na brankové čáře. K našemu štěstí si soupeřky další rohy nedokázaly do konce zápasu kvalitně nahrát. První poločas další šance nenabídl a po třiceti minutách na tabuli svítilo skóre 0:0. Druhá půle byla o poznání aktivnější. Do útočného kruhu se nám dařilo dostávat balony jak ze stran, tak středem. Většina pokusů však končila zadním autem. V největší šanci utkání se ocitla Terka Pražáková. Balonek však před zcela odkrytou brankou minula. Hráčky Litic si svou největší příležitost nechaly až na poslední akci utkání. Chytající Štěpánka Šmídová, nás ale perfektně podržela. Zápas tak skončil trochu netradičně bez branek 0:0. V příštím utkání 30. 4. změříme síly s hráčkami Bohemians v Praze. Nic jiného než 3 body z tohoto zápasu nebereme. K tomu, ale budeme potřebovat vstřelit góly, na které už dva zápasy čekáme.

Autor: Adéla Žemličková