Ženy těsně nestačily na HC Rakovník 2:3 a následně přehrály TJ Plzeň Litice 1:0

HC Slavia Hradec Králové – HC Rakovník 2:3

Druhou adventní sobotu se uskutečnilo druhé extraligové kolo žen. V prvním utkání odpolední ženské části jsme se utkaly s týmem z Rakovníka, který v předchozím kole nezakusil porážku. Do duelu jsme nastoupily s vidinou vyrovnaného průběhu. Hned v první minutě nás soupeř, ale  vyvedl z omylu a prohrávaly jsme 0:1. Poté se hra na obou stranách vyrovnala a do konce čtvrtiny se skóre neměnilo. Ve druhé čtvrtině soupeřky přidaly další gól a pro nás to začalo vypadat černě. O chvilku později ale dokázala z trestného rohu snížit Karolína Borská na 1:2. Tento gól jsme potřebovaly, dostaly jsme se opět do hry. Ke konci hrací doby se ale opět čísla na scoreboardu změnila. Rakovnické navýšily na 1:3. Naštěstí se nám chvilku na to podařilo vybojovat trestný roh. Z něj vsítila nejkrásnější branku kola Bára Machútová. V posledních minutách jsme se snažily vstřelit vyrovnávací gól, ale všechny akce byly z naší strany uspěchané a nepřipravené. Konečný stav utkání byl tady 2:3 ve prospěch týmu z Rakovníka.

HC Slavia Hradec Králové – TJ Plzeň Litice 1:0

K druhému utkání jsme nastoupily proti týmu z Litic, který do extraligy postoupil z 1. ligy. I s vědomím, že soupeř má v týmu velmi šikovné hráčky, byl náš cíl jasný – chtěly jsme 3 body! Hra byla po celou dobu velmi vyrovnaná. Šance se objevovaly na obou stranách, bohužel hlavně ty naše zůstaly neproměněné. Zápas tak rozhodl jeden break. Hráčky Litic natlačené v našem kruhu udělaly chybu, Bára Machútová po zisku vyslala dlouhou přihrávku dopředu na Lenku Fouskovou, která se nemýlila a balónek poslala do branky pod brankářkou soupeřek. Ke konci utkání nás litické hráčky tlačily, gól se jim však naštěstí vstřelit nepodařilo. Zásluhu na tom má i naše gólmanka Bára Čecháková, která skvěle vychytala obávanou střelkyni litických trestných rohů.

Autor: Magdaléna Kindlová