Ženy vytěžily v Hostivaři bod

HC Hostivař -HC Slavia HK
2:2 (0:0)

První jarní soutěžní duel jsme zahájily na pražské Hostivaři. Po podzimní domácí porážce 0:1 jsme chtěly soupeřky obrat o tři body. Vývoj utkání v prvním poločase byl prakticky vyrovnaný. Až ve 33. minutě otevřela skóre právě Hostivař a následně o pět minut později přidala druhý gól z rohu. Do posledních 15 minut hry jsme nastupovaly s aktivnějším napadáním. Vytvořeným tlakem jsme si vynutily dvě minuty před koncem hrací doby trestný roh, který se podařilo přímou střelou Karolíně Vyskočové proměnit. Hráčkám Hostivaře se naopak nepodařilo udržet balónek v poslední minutě utkání na naší polovině a tak po rychlém brejku přišel na řadu další trestný roh. Dohrávaná standartní situace, která byla zkušeně zvládnutá dle pokynu trenéra, vedle k vyrovnávací brance. Tečí do brány skórovala Barbora Pucherová. Konečný výsledek 2:2.

HC Rakovník – HC Slavia HK
5:0 (0:0)
Po získání bodů za sobotní remízu na Hostivaři odjely hradecké ženy potrápit tým Rakovníka. Tam je přivítalo pravé aprílové počasí a kroupami pokryté hřiště.
Po kroupách přišlo sluníčko, proto se nakonec s malým zpožděním mohlo nastoupit k utkání.
Hradecké hráčky k duelu přistoupily s myšlenkou, že by chtěly tradičně druhý tým ligy, překvapit.
To se jim také v prvním poločase dařilo, protože hráčky Rakovníky z mnoha šancí neskórovaly a neproměnily žádný z trestných rohů.
Že by Pán Bůh nebyl jednou doma a Hradec v Rakovníku remizoval…..? To se bohužel nestalo. Hradečačky neproměnily poměrně velké množství trestných rohů, ani několik útočných akcí a Rakovník trestal. Ve 3. třetině proměnil dva trestné rohy a ve čtvrté přidal ještě góly z přečíslení z rychlých protiútoků.
Hradec podal kompaktnější a lepší výkon než na Hostivaři, ale bohužel není možné vyhrát bez vstřelené branky. Na tom musí ještě tým zapracovat.
Jak se to hráčkám povedlo můžete sledovat v sobotu 16. dubna od 14 hodin, kdy se na Aréně ve Farářství střetnou s týmem Litic. Přijďte nás podpořit!

Autor: Machútová Barbora, Šmídová Štěpánka