U15 dívky

Zlatá tečka – Starší žákyně jsou Mistryně ČR v halovém hokeji pro sezónu 2022/2023

Poslední dvoukolo halové soutěže starších žákyň se odehrálo, v nám dobře známé pražské hale, na Zeleném pruhu. Našim soupeřem byl nejdříve mladičký tým z Mnichovic a v druhém utkání záložní tým Rakovníka. Do Prahy nás doprovodila početná skupina příznivců, která nás neúnavně svými hlasivkami hnala k vítězství, za což jim moc děkujeme. 

HC Slavia Hradec Králové – TJ Mnichovice 8:0
S vědomím, že zisk 4 bodů nám zajišťuje titul Mistr ČR U15, se děvčata pustila do dobývání mnichovické branky. Naše soupiska byla až na Báru po dlouhé době kompletní a tak se otevřela možnost pravidelně střídat dvě vyrovnané pětky i s gólmankami. Postupně jsme mnichovické konto zatížili osmi góly, na které soupeř ani jednou nezvládl odpovědět.  

Celý tým zaslouží pochvalu za nasazení a nutno podotknout, že některé akce byly opravdu nádherné.

HC Slavia Hradec Králové – HC Rakovník „B“  9:0
Druhé utkání a soupeř HC Rakovník „B“. Scénář totožný s prvním duelem „gólostroj“. Krásné akce, rotace všech hráček a konečný výsledek 9:0. Parádní rozloučení s letošní neskutečnou halovou sezónou. Po utkání nás už čekal pouze medailový ceremoniál, v němž děvčata převzala zlaté medaile a pohár pro Mistra ČR v kategorii starších žákyň

Naše starší žákyně jsou mladým ambiciózním týmem plným reprezentantek doplněným o hráčky z pražských Kbel, které se od samého začátku bezproblémově začlenily do jeho řad. Na tomto místě je navíc nutné podotknout, že drtivá většina všech hráček je narozena v roce 2008 případně 2009 a mají možnost ve stejné kategorii startovat ještě příští a některé i přespříští rok.
Během celé halové sezóny jsme prohráli pouze jednou a to hned první utkání s naší pražskou jmenovkyní. Po té již přišla pouze samá vítězství. Konečný souhrn 13 vítězství, parádních 84 vstřelených branek a jen 13 obdržených. Průměr pod jedním gólem na utkání svědčí i o výborné obraně týmu včele s gólmankou. To je vizitka nových Mistryň ČR.

A kdo je pod letošním titulem jmenovitě podepsán?  Veronika Dašková, Barbora Kreibichová, Tereza Pražáková, Dorota Kožešníková, Nikol Doušová, Valerie Labuťová, Eliška Ostatnická, Amálie Drešerová, Karolína Lojanová, Karolína Rebcová, Adéla Hartmanová, Viktorie Žítková. Trenéři: Jiří Kožešník, Martina Pražáková, Tomáš Babický (SpS), Kamil Hlína (kondice) a samozřejmě naši fanoušci a příznivci, všem moc děkujeme!

Další perličkou byl o den později zisk bronzových medailí našich starších žáků. Dlouhodobá desetiletá úzká spolupráce mezi dívčí a chlapeckou složkou v našem klubu tak nese své ovoce. V součtu výsledků obou týmů se tak v kategorii U15 stáváme v ČR nejúspěšnějším klubem.


Pokud budou hráčky na sobě hokejově pracovat i nadále, může je podobný úspěch potkat i pod otevřeným nebem. Ve venkovní soutěži po podzimní části také okupují čelo tabulky a chtějí se poprat i zde o příčku nejvyšší. Venkovní soutěž startuje již 1.4.2023. Přijďte nás podpořit a držte nám palce!

Autor: Jiří Kožešník a Martina Pražáková

Zlatá tečka – Starší žákyně jsou Mistryně ČR v halovém hokeji pro sezónu 2022/2023