U18 dorostenci

Naši dorostenci sbírají herní minuty v dresech TJ Sokol Kbely

Marek Vodička, Norbert Kodym a Domink Jošt hrají dorosteneckou halovou ligu společně s týmem Kbel (stejně tak hostují ve Kbelích i pro venkovní část). Vzhledem k tomu, že primární ambice mladého kbelského týmu je sbírání zkušeností, nehrají výsledky zas tak velkou roli. Pro nás je důležité, že hráči mají velký herní prostor a i pro ně je to velká průprava pro nadcházející sezony, kdy by měli táhnout  tým dospělých. Bohužel nemají příliš šancí se sehrát při společných trénincích a občas tedy souhra během zápasů drhne. Těší nás, že na postu brankáře tým sází v hale primárně na Marka a ten se svými výkony řadí mezi nejlepší gólmany v celé soutěži.
Tým má i díky Markovi a Norbertovi relativně dobrý obranný blok, bohužel jsme neustále pod tlakem soupeře a tak se to úplně neodráží v konečném výsledku. Po 6 zápasech jsme poslední s nelichotivým skóre 1:48. Současně se projevuje nezkušenost mladého týmu a nedaří se nám v útočné fázi a když si vypracujeme kvalitní útok, nejsme schopni efektivně zakončit. Koneckonců v prvním zápase proti Kadani (0:7) jsme zahrávali celkem 11 rohů a neproměnili žádný z nich.

Hodnocení prvních šesti halových zápasů necháme na trenérech Kbel:
„Marek, Norbert i Dominik do týmu zapadli a jsme rádi, že s námi hrají. Zejména Marek i Norbert kolikrát bojují za tým a dokáží tým strhnout víc, než naši kluci a ne nadarmo už dostávají šanci u Vás v Hradci v extraligovém týmu dospělých.
Vysoké prohry nás mrzí. Bohužel jsme od listopadu nebyli kompletní díky různým nemocem a školním kurzům, tudíž si občas musíme vypomáhat staršími žáky ročníku 2009 a naší nezkušenost a chyby kvalitní týmy dokáží okamžitě potrestat. Pro nás jsou tyto prohry investicí do budoucna a víme, že podobně to mají i Marek, Dominik a Bert. Spojujeme v týmu opravdové mladí a nezkušenost s dorostenci, kteří už mají zkušenost se soutěží dospělých (naši 3 dorostenci s 2. ligou dospělých, Jarda Matějovic 1. venkovní ligu s Bolevcem a hradečtí dokonce s extraligou). Zatím výsledky nejsou, ale věříme, že druhou půlku halové soutěže odehrajeme víc kompletní a o něco lépe, než doposud odehrané zápasy.“ 

Autor: Jan Rebec

Naši dorostenci sbírají herní minuty v dresech TJ Sokol Kbely